Wybór działki pod obserwatorium oraz Piknik Naukowy w Skokach!

Dnia 28.05.2014 spotkaliśmy się po raz kolejny z panem Wiceburmistrzem w celu wyboru działki pod naszą inwestycję w Izdebnie. Tym razem obecne było  2/3, Zarządu z Prezesem, Wiceprezesem oraz dwoma Członkami Zarządu. Gospodarzem był oczywiście Tomek Zaraś z żoną i córeczką. Pan Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Sieraków dr  Arkadiusz Świderski zabrał nas później na mały rekonesans pokazując kilka działek pod ewentualną lokację. Niestety żadna z nich nie spełniała minimalnych kryterium jakie powinna posiadać taka inwestycja. Działki położone były niestety zbyt blisko lamp ulicznych a sąsiednie parcele miały być sprzedane firmom usługowo handlowym, stąd mimo ofiarności i  pełnego podziwu zaangażowania Pana Wiceburmistrza  (cześć drogi pokonywaliśmy pieszo padał deszcz i było grząskie błoto, 😉 )  nie znaleźliśmy odpowiedniej bazy pod nasze obserwatorium. Pan Wiceburmistrz sprawdzi dokładnie tereny które należą do gminy i podeśle ustronne lokalizacje naszemu Koledze Tomkowi, który w własnym zakresie dokona rekonesansu i wtedy spotkamy się po raz kolejny w Izdebnie.
Spotkanie w Izdebnie było też nieformalnym zebraniem roboczym Zarządu, przed Piknikiem Naukowym w Skokach w którym mają wziąć udział nasi członkowie.
Podziwialiśmy też  świeżo nadesłany baner Oddziału stworzony na bazie rewelacyjnej fotki „mgławicy Rozeta” autorstwa Pawła Oleksiaka.

 

 

 

UWAGA:

Piknik Naukowy w Skokach odbędzie
Się dnia 30.05.2014 r. ok. godz. 9.00-10.00  w gimnazjum w Skokach Gospodarzem pikniku będzie nasza Skarbniczka Gosia Dudek Młodzież będzie rekreacyjnie poznawać tajniki nauki!  Na imprezie  nie może zabraknąć zatem i  astronomii. Nasz Oddział prócz elementu ludzkiego wspomoże imprezę sprzętem do obserwacji Słońca –  Lornetą Vixen 16×80 na statywie z filtrami słonecznymi ND5 oraz teleskopem Coronado PST pokazującym obrazy w paśmie H-Alfa można będzie zobaczyć m.in. protuberancje czyli przedziwne, mierzące tysiące kilometrów struktury gęstej plazmy koronalnej, widoczne ponad brzegiem tarczy słonecznej. Apeluję do wszystkich członków naszego Oddziału, którzy w tym czasie nie pracują  i mają zacięcie edukacyjne o wspomożenie imprezy swoją obecnością oraz  sprzętem.
Adres imprezy Gimnazjum nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Skokach ul. Rogozińska 1