Piknik Naukowy w przedszkolu Małych Astronomów w Poznaniu

27 marca w Przedszkolu nr 28 im. Małych Astronomów w Poznaniu odbył się Piknik Naukowy, podczas którego PTMA było reprezentowane przez: Juliusza Zujewskiego, Krzysztofa Baranowskiego i Łukasza Wojtyniaka.

Podczas Pikniku odbyła się prelekcja na temat Księżyca (Łukasz Wojtyniak), Juliusz Zujewski pokazywał głównie Księżyc z użyciem własnej lornetki na statywie, Krzysztof Baranowski pokazywał odwiedzającym aplikację mobilną do śledzenia ISS oraz sztucznych satelitów.

IMG_4076 IMG_4073 IMG_8573 IMG_8577 IMG_8579 IMG_8594

Warsztaty astronomiczne i pokaz wieczornego nieba

PTMA o/Poznań, w imieniu dzieci z Przedszkola im. Małych Astronomów w Poznaniu, serdecznie zaprasza na warsztaty astronomiczne i pokaz wieczornego nieba.

Wydarzenie będzie miało miejsce w najbliższy piątek – 27.03.2015 r. w godzinach 18.00 – 21.00 na terenie przedszkola – os. im. Mikołaja Kopernika w Poznaniu, ul. Galileusza 7 (wjazd od ul. Jawornickiej).

Jeśli pogoda dopisze poobserwujemy Księżyc, planety i co tam jeszcze uda się dojrzeć przez lornetki i teleskopy. W razie niepogody, w planach są prelekcje o podstawach astronomii, obserwacjach i sprzęcie obserwacyjnym, Układzie Słonecznym oraz wirtualny pokaz nieba w Stellarium.

Więcej w wątku na forum

Odkryj_wszechsw_plakat-01

Zgas_swiatlo-01